Akıllı Güvenlik Sistemleriyle İşiniz Güvende

İşyerlerinin en temel ihtiyaçlarından birine dönüşen güvenlik sistemleri, depolardan ofislere kadar her ölçekten ve sektörden firmanın hırsızlık riskine karşı kullanabileceği hem en güvenilir hem de en akıllıca çözüm. Akıllı güvenlik sistemlerinde bugün pek çok farklı dedektör elemanı kullanılmakta, bu dedektör sayesinde sistemin harekete veya sese duyarlılığı sayesinde en küçük bir ses veya hareketle alarmın devreye sokulması mümkün olmakta. Alarm durumunda veri merkezini eşzamanlı şekilde durumdan haberdar eden akıllı güvenlik sistemleriyse böylelikle hırsızlık girişiminden anında güvenlik güçlerinin haberdar edilmesini sağlayabiliyor. Dâhili ve harici siren entegrasyonuyla alarm vererek, güvenlik çalışanlarının ve çevredekilerin izinsiz girişten haberdar olması sağlanabildiği gibi bu güvenlik sistemlerinde acil yardım butonu gibi üniteler de kullanılmakta.
Akustik cam kırılma dedektörü, ısı ve duman algılayıcı dedektörle kombine sistem elemanlarının kullanılması sayesinde her ölçekteki işyerinin ve çalışma ortamının değişken güvenlik ihtiyaçları kusursuz şekilde karşılanabilir. Duman ve gaz dedektörlerinin yanı sıra harekete duyarlı yeni nesil kamera sistemleriyle en küçük hareketlilikten bile haberdar olunabilmekte, sistem otomatik olarak devreye girerek alarm verebilmekte ve güvenlik güçlerini durumdan haberdar edecek güvenlik merkezini izinsiz girişten haberdar etmesi sağlanabilmekte. Isı artışı veya ortamdaki gaz yoğunluğunun değişimiyle tetiklenen alarm sistemlerinden hareket sensörlü kameralarla zifiri karanlıkta bile yüksek çözünürlüklü görüntüleme yapmayı sağlayanlara, akıllı güvenlik sistemleriyle işinizin güvende olduğundan emin olmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.
Caydırıcılığın yanı sıra takip merkezinin haberdar edilmesiyle güvenlik güçlerinin anında işyerine yönlendirilmesini sağlayabilecek işlevselliğe sahip olan yeni nesil akıllı güvenlik sistemleriyle her büyüklükteki mekân, değişen çevresel özelliklerden bağımsız olarak 7/24 korunabilir. Bu sistemlerde kullanılan sistem elemanlarının teknolojisinin gelişmesi ve üretim maliyetlerinin daha makul seviyelere gelmesiyle artık sadece yüksek bütçeli firmalara hitap eden ürünler olmayan güvenlik sistemleri, küçük ölçekli işletmelere bile hitap edebilecek ekonomik hazır paketler şeklinde satışa sunulabiliyor. Firmamız her ölçekten firmanın, mekânsal ve çevresel özellikleri dikkate alarak projelendiren güvenlik sistemine en düşük maliyetle sahip olmasını sağlamakta ve uzmanlığıyla sizlere danışmanlıktan kuruluma kadar her aşamada çözüm sunmaktadır.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!