Cam Turnike

Günümüzde turnike sistemleri, geçiş yetkilendirmesi ve kısıtlaması adına kullanılan sistemlerdir. Her turnike gibi cam turnike sistemleri de geçiş kontrollerinde kullanılır. Cam turnike denildiğinde her ne kadar herkesin aklına engelli geçiş turnikeleri gelse de cam turnikeler bel turnikesi, hızlı geçiş için turnikeler ve boy turnikeleri de yer alır. Bütün bu turnikeler iki yıl boyunca garantilemektedir.

Üç kollu olan tripod turnikeler, paslanmayan çelik gövde ve elektrostatik boyalı şekilde yer alır. Bu modeller paslanmaz çelik ile dış ortamlardan güvenli bir şekilde kullanılırken, elektrostatik boyalı çeşidi iç bölgelerde güvenli bir şekilde kullanılabilir. Bu turnike kollarında geçişler hızlı bir şekilde gerçekleştiğinde turnike kollarının sabit hız ile turunu tamamlamasını sağlayan şey absorberdir. Cam turnikelerin göbeklerinde yer alan mekanizmalar dökümden üretilerek zaman içerisinde kullanım ile kollarında boşluklar meydana gelmez. Ayrıca bütün tripod cam turnikelere de parmak izi cihazı, yüz tanıma cihazı ve kartlı geçiş kontrol cihazı gibi bütün pdks cihazlar ile tetiklenebilir. Tripod cam turnikelerin kontrolü butonlar aracılığı ile sağlanır. Bu buton kontrolünde iki farklı seçenek yer alır.

Çift buton kontrolü ; Turnikenin kolunu açmak ve kapatmak için butona basılır. Bunun için iki farklı seçenek bulunur.

Tek buton kontrolü; turnikelerin kolunun açılması ve kapanması için butona basılır. Ardından da bir sonraki komuta geçiş sağlanır.

Cam turnikeler hızlı geçiş için hızlı ve yoğun biçimde yer aldığından dolayı alanlarda kullanılan turnike çeşitidir. Double ve single olmak üzere bu turnikeler iki farklı şekilde yer alır. Ayrıca birden fazla turnikenin bir arada kullanılabilmesi de mümkün olmaktadır.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!