Elektronik Bariyer

Güvenlik insan hayatında önemli bir unsurdur. Güvenlik için bazen insan gücünün dışında faktörlere ihtiyaç duyulur. Bu kapsamda teknolojiden yararlanmak bariyer sistemleri hayatımıza girdi. Birçok alanda elektronik bariyerler, kullanılan güvenlik sistemlerin ilk başında yer alır. İnsan trafiğinin yoğun seyrettiği bölgelerde, araç trafiğinin yoğunluk yaşandığı bölgelere kadar birçok yerde bariyer sistemleri kullanılır. Kontrollü araç giriş çıkışlarının sağlanması nedeni ile otopark bariyerleri oldukça önem arz eder. Hem araç sahiplerinin güvenliği için hem de araç dışında yer alan bireylerin güvenliği bariyer sistemleri sağlar.

Elektronik Bariyer Sistemleri

2 metreden 6 metreye kadar elektronik bariyer sistemlerinde uzunluklar yer alır. Bölgenin ve araç trafiğinin yoğunluğuna göre ise hızları ayarlanmaktadır. Kontrolü ise oldukça kolaydır. Kart okuma sistemi, uzaktan buton kumandalı ve plaka okuma sistemleri şeklinde çalışma göstermektedir. Bariyerler farklı çeşitlerde yer alır. En çok kullanım yapılan bariyer sistemleri, kollu ve mantar bariyerlerdir. Mantar bariyerler, mukavemeti en iyi olan bariyer çeşididir. Azami güvenliğin oluşturulması için kollu bariyerler tercih edilir. Bunların dışında şerit bariyerler, yer tuzakları, hız kesiciler,sabit baba ve roadblocker çeşitlerinde bariyer sistemleri yer alır. Kullanım alanı olarak bariyer sistemlerinde fiyatları ve bariyer sistemleri ile ilgili olarak pek çok konuda bilgi sahibi olmak adına irtibata geçebilirsiniz.

Otoparklarda güvenliği sağlamak amacı ile otopark bariyer sistemlerinde elektronik bariyerler kullanılır. Heme hemen her otoparkta bu bariyer sistemlerine rastlamak mümkündür. Güvenlik ile birlikte araçların geçiş kontrolleri de sağlanmaktadır. Bu bariyerler paslanmaz çelik ya da elektrostatik boyalı şekilde gövdeden oluşur. Bu sayede hem iç hemde dış ortamlarda güvenli bir şekilde tercih edilebilir. Aynı zamanda bu bariyerler genişliklerine göre de değişiklik göstermektedir. Her türlü ihtiyaca uygun şekilde çözüm sunar


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!