Giriş Kontrol Sistemleri

Ziyaretçi ve çalışan trafiğini sağlıklı biçimde kontrolü ile iş yerlerinde bulunan bölgelerde giriş-çıkışın kısıtlanması gibi bireylerin giriş yapmak için uyumluluğunu ölçen giriş kontrol sistemleri, bütün giriş ve çıkış işlemlerinin tek noktada yürütülmesini sağlar. Giriş kontrol sistemleri sağladığı güven ile sıkça tercih edilmektedir. Bu sistemler, akıllı yönetim araçları olarak özellikle insan kaynakları için büyük bir destektir. Kurulan sistemler sayesinde kurumların insan kaynakları bölümlerinin personellerinin giriş-çıkış saatlerinin takibi kolay bir şekilde yapılabilir. En güncel bilgileri veren bu sistem maaş çizelgeleri gibi verimli bir süreç ile düzenlenmektedir.

En İyi Giriş Kontrol Sistemleri

Giriş kontrol sistemleri, e-cüzdan görevi ile giriş-çıkış kartları ile yemekhanede, yada fotokopi yaparken kullanılabilen araçlara dönüştürülmüştür. Kablosuz şekilde elektronik kilit sistemleri sayesinde kablo karmaşası da yok olur. Kurum içerisinde sistemleri ile bölümleri birbiri ile konuşabilir hale dönüştüren entegre yetkilileri, insan kaynakları sayesinde sağlanılan verimlilik ile tek noktadan farklı şekilde giriş ve çıkışların kontrol edilmesini sağladığı gibi kaynak ve etkinlik tasarrufu çözümlerine de farklılık getirir. Firma, bu çözümleri hazırlarken kimliğe uygun şekilde gösterilme ve mimarla iş birliği içinde oldukça titiz davranılmalı. Sistemin işleyişindeki mükemmellik kadar kurumsal kimliğinde doğru yansıtılması ayrıca önem arz eder.

Giriş kontrol sistemlerinde ki amaç; bireylerin belirli noktalara gerçekleşen girişini kontrol altına alarak bu girişler hakkında gerçekleşen verilerin raporlanmasıdır. Kişilerin talepleri doğrultusunda süre kısıtlanması ya da kapı bazında geçiş tanımı gerçekleşebilir. Sistemin bileşenleri parmak izi okuyucu ya da kart ile turnikeler geçiş programıdır. Bu kapsamda kartlı, turnikeli ya da parmak izi okuyucu giriş kontrol sistemleri yapılabilir. Terminaller üzerinden toplanılan bu bilgiler doğrultusunda isterseniz online olarak isterseniz de offline şekilde bilgisayara aktarım işlemleri de yapılabilir.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!