Gümrük Antrepo Kamera Sistemi ve Sistemleri

Gümrüklü Antrepo alanlarında kullanılacak olan kamera sistemi için gümrük yönetmeliğinde bazı standartlar getirilmiştir. Kullanacak olduğunuz kameraların teknik özellikleri ve görüntü üzerinde yazılımsal analizler yapan özelliklere kadar birçok ihtiyaç duyulan özellik istemektedirler.
Bu özelliklerde en önemli olan her kamera için görüntüleri 365 gün kayıt altında tutabilme kabiliyeti olması şartıdır ve aynı zamanda bu görüntüleri yedeklemek için Raid yapısı kullanarak yapılmasını şart koşmuşlardır.
Bu durumda standart network kaydedici cihazlar ile çözülemeyeceği için kullanılacak olan network kayıt cihazının Raid desteğinin yanı sıra Hard Disk takılma kapasiteleri yüksek olan cihazlar seçilmelidir. Seçilecek olan network kayıt cihazı kamera sayısı ile ilgili değil kamera başına 365 gün kayıtta ne kadar yer tutacağı ile orantılı olmalıdır.
Örneklemek gerekeri ise 16x4TB HDD kapasitesi olan 32 kanal NVR kaydediciye 32 adet gümrük şartnamesine uygun bir sistem kuramazsınız. Bu sistemde cihazınız 32 kamerayı desteklese dahi kameraların her biri 365 günde 4Tb depolama alanına ihtiyaç duyuyor ise bu sistemde maksimum 16 adet kamera kullanabilirsiniz demektir.
Kamera başına 365 günde ne kadar depolama alanı ihtiyacı olur gibi bilgilere hangi marka kamera kullanılacak ise o markanın web sitesinde Hard Disk hesaplama aracını kullanarak hesaplamaları yapılabilir.
Firmamız Antrepo kamera sistemlerinde Hikvision marka ürünleri tercih etmekte olup, gümrük şartnamesi ile %100 uyumludur.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!