Kollu Bariyer Sistemleri

Kollu bariyer sistemleri genelde araç çıkış ve girişlerin kontrol edilmesinde kullanılır. Güvenlik bu sayede çalışılmaya sağlanır. Uzaktan kumanda, plaka okuyucu veya kartlı geçiş ile kollu bariyer sistemleri entegre şekilde çalışır. Çalışma hızı yine kollu bariyer sistemlerinde ayarlanabilmektedir. Araç sirkülasyonun yoğun olduğu yerlerde genelde hızlı bir şekilde çalıştırılır.

Hava şartlarından etkilenmemesi adına kollu bariyer sistemleri paslanmayan çelik kabine sahiptir. Üretim olarak uluslararası standartlara uygun şekilde tasarlanmıştır. 2m'den 6m'ye kadar ölçüleri çıkabilmektedir. Yıllarca uzun ömürlü ve sorunsuz bir kullanım güvenliği sağlamsı da muhtemeldir. Kollu bariyer sistemleri dış güvenliği sağlayan daha sık olarak otopark otomasyonların da kullanılır. Büyük firma ve belediyelerde ayrıca araş çıkış ve giriş noktalarında kollu bariyer sistemleri tercih edilir. Güçlü mukavemeti kollu bariyer sistemleri hakkında merak edilen bir konudur. Kollu bariyerler, üstün teknoloji standartları ile estetik görünümü güçlü olarak mukavemeti ve güvenliği oldukça yüksek derecededir. Teknik şartname için kollu bariyer sistemlerinin şartnamesini mutlaka inceleyiniz.

Genel olarak sisteme bakıldığı zaman kullanım alanı olarak oldukça geniş bir alana sahiptir. Pek çok alanın kontrol ve güvenliği bu şekilde sağlanmaktadır. Tercih edilen durumlara göre çeşitli şekillerde yer alabilir. Mantar bariyer, Road Blocker gibi araç altı görüntüleme sistemlerine kadar yoğun şekilde talep görmektedir. Manüel ve hidrolik tuzaklar, kollu bariyer, OGS – HGS sistemleri de güvenlik adına kullanılan çeşitler arasında yer alır.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!