Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemi Fiyatları

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemi Fiyatları

Konvansiyonel yangın algılama sistemi fiyatları ikiye ayrılmaktadır. Bunlar;

 
l  Konvansiyonel yangın alarm sistemleri
 
l Adresli yangın alarm sistemleri
Bu sistemde yer alan ekipmanlar aynı gibi görünseler de farklı özellikleri bulunmaktadır. Basit bir sistem olarak yer alan konvansiyonel yangın alarm sistemleri, yangının algılanmasında belirli bir bölümün temeline dayanır. Bu belirli bir bölgeye dayanan bölümlere zoon ismi verilir. Belirli bir sayıda oluşan Konvansiyonel yangın alarm panelleri, her bir zonun ve daha fazla yangın algılama dedektörlerinin bağlanması ile mümkün olmaktadır. Sistemde yer alan bir dedektör alarm verdiği zaman yangın panelinin üst bölümünde dedektörün bağımlı olduğu yerde gösterim yapmaktadır. Bu gibi sistemler oldukça ekonomiktir. Genel çaplı olan küçük projelerde genelde tercih edilir.

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemi Fiyatları olarak adresli olan sistemlerde en büyük avantaj ekonomik oluşlarıdır. Konvansiyonel sistemlerde;

 
l Duman Dedektörleri
 
l Konvansiyonel ısı dedektörleri
 
l Konvansiyonel beem dedektörler
 
l Konvansiyonel yangın butonları
 
l Konvansiyonel yangın sirenleri
 
l Konvansiyonel yangın flaşörleri tercih edilir.
Fiyat Listesi Olarak Adresli Yangın Sistemleri Biraz Daha Yüksek

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemi Fiyatları incelendiğinde karşımıza adresli yangın alarm sistemleri gelir. Bu sistemler adresli olarak yer alır. Yangının adreslerini kesin olarak belirlenmesine yardımcı olur. Elektronik şekilde programlamanın yapılabildiği adresli algılama sistemlerinde her bir dedektörün adresi vardır. Bu kapsamda alarm sunan dedektörler yangın panelinin üst kısmında kolaylıkla görünmesi sağlanır. Sistem olarak adresli sistem konvansiyonel daha çok gelişmişlik arz eder.

 

 

 

 

 

 
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!