Konvansiyonel Yangın İhbar Sistemi

Konvansiyonel Yangın İhbar Sistemi

Algılama paneli sistemde yer alan algılama elemanlarının bulunduğu bölgelerden oluşmaktadır. Panelin kapasitesi bölge sayısı ile ilgilidir. Konvansiyonel yangın ihbar sistemlerinde her bölgeye 20 tane algılama elemanı yani dedektör bağlanabilir. Yangın ihbar butonları ile birlikte panelde aynı zamanda sirenlerinde bağlanma yapılabileceği giriş ve çıkışlar vardır. Herhangi bir konvansiyonel yangın ihbar sistemi içinde yer alan dedektör, algılama gerçekleştirdiğinde ya da yangın ihbar butonuna basıldığı zaman bahsi geçen algılama elemanı panel üstünden hangi bölgede yer alıyor ise o taraftan uyarı sinyali gelmektedir.

Bir yangın alarm panelinde yer alan konvansiyonel yangın ihbar sistemi, aynı zamanda yangın alarm sirenlerinin flaşörlü sirenlerinin bağlanmış olduğu çıkışları da vardır. Bunlar mekanlarda bulunan kişilere gerekli uyarılar verebilmek adına kullanılır. Siren çıkışları dışında kuru kontak çıkışları da bulunmaktadır. Kuru kontak çıkışlarında hava damperleri otomatik biçimde telefon ara modülleri, güçlü havalandırma sistemleri ile bu gibi sistemler yangın esnasında çalıştırılmak için kullanılmaktadır.

Yangın İhbar Sistemleri

Konvansiyonel sistemler akıllı adresli sistemlere oranla, daha az gelişmiş sistemler olmaları nedeni ile genellikle büyük veya küçük tek alanlı yerlerde, bölgesel uyarının yettiği alanlarda kullanılırlar. Yangın ihbar sistemlerinde adresli yangın algılama sistemleri, konvansiyonel yangın ihbar sisteminde olduğu gibi bölge hatları bulunmamaktadır. Bu sistemlerde yer alan dedektörler bağlandığı loop hatları bulunmaktadır. Sizler de kendiniz ve ihtiyaç duyduğunuz bölgeniz için en uygun avantajlar ile konvansiyonel yangın ihbar sistemlerine hızlı montaj hizmetimizle hemen sahip olabilirsiniz.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!