Mobil Kamera Sistemleriyle Araç Takibi

Yüksek görüntü kalitesi ve mobil hatlar üzerinden kesintisiz canlı görüntü aktarımı imkânı sunması sebebiyle her geçen sene daha fazla talep gören mobil kamera sistemleri kişisel araç takibinden şirket araçlarının anlık takibine, pek çok alanda beklentilerin tamamını karşılayacak şekilde kullanılır hale gelmiş durumda. Aracın anlık güzergâh bilgisine erişerek, konumu kesin olarak belirlemenin ötesinde kullanıcının araç içindeki kameradan canlı görüntü almasını sağlayan mobil kamera sistemiyle canlı seyir takibi mümkün oluyor. Geçmişte 3G aktarım hızıyla beklentileri karşılamasa da, araç içinden canlı görüntü almayı mümkün kılan mobil kamera sistemleri günümüzün 4,5G veri iletim hızıyla yüksek çözünürlüklü görüntü ve ses erişimine imkân tanıyor.

Şirket araçlarının gün içinde nerede olduğunun belirlenmesinin yanı sıra şirket çalışanının aracı nasıl kullandığını, aracın gerçekten şirket çalışanı tarafından kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeyi sağlayan mobil kamera sistemleri ayrıca çalışanların araçları nasıl kullandığına dair de somut bilgi edinmeyi sağlar. Otobüs, minibüs veya kamyon sürücülerinin trafikte nasıl seyrettiğini canlı olarak takip etme imkânına sahip olan şirket sahipleri ve yöneticiler böylelikle gerektiğinde bir telefonla araç sürücüne ulaşabilir. Seyirle ilgili herhangi bir problem yaşanması veya kaza olması durumunda aracın durumunu eşzamanlı olarak kontrol etmeyi mümkün kılan bu kamera sistemleriyle aktarılan verinin kaydedilmesi durumunda kaza anına dair görüntüye ulaşabilir. Araç kameraları sayesinde sürüşün her anından haberdar olunabilmekte, bu kameraların endüstriyel tasarımlarıyla titreşimden etkilenmeden yüksek çözünürlükte görüntü aktarabilmekte.

Şirket araçlarının haritadan konumlarının takibini kolaylaştıran ve GPS özelliğiyle anlık takip yapılmasını sağlayan mobil kamera sistemleriyle alınan mobil hat üzerinden görüntünün canlı olarak aktarılması mümkündür. Kameradan görüntü izlemeye yönelik talepler için mobil çözüm sunan bu sistemler hem ekonomik hem de uzun süreli kullanımıyla en işlevsel seçenektir. Taksilerden minibüslere, otobüslerden kamyonlara kadar her ölçekteki filo ve şirket aracının anlık takibi için ihtiyaç duyduğunuz mobil kamera sistemi ile ilgili bilgi almak, projeden kurulma kadar her konuda uzman ekibimizden yardım almak için iletişim kurmanız yeterli. Mavi Alarm 20 seneye yaklaşan sektör deneyimiyle sizlere hem en cazip fiyat hem de memnuniyet garantisi sunmaktadır.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!