Turnike Sistemleri

Günümüzde sıklıkla rastladığımız geçiş kontrol sistemleri artık hemen hemen her alanda karşımıza çıkmaktadır. Turnike sistemleri, bunların en başında gelen isimdir. Kontrollü biçimde geçiş sağlamayı ayarlayan tüm personel devam kontrol sistemleri ile beraber turnike sistemleri uyumlu bir şekilde çalışır.

Parmak izi okuyucular, kartlı personel devam kontrol cihazı ve yüz tanımalı terminaller gibi kontrol cihazlarında turnike sistemleri uyumlu şekilde çalışma gerçekleştirir. Personel takibi pdks cihazı ile üye takibi, tuvalet takibi, öğrenci takibi yapılabildiği gibi aynı zamanda bu gibi bölgelerde turnike sistemleri sayesinde geçiş kısıtlaması da yapılabilmektedir. Hızlı geçiş turnike, engelli geçiş turnike, tripod turnike sistemleri ve boy turnike sistemleri şeklinde 4 ana gruba turnike sistemlerini ayırabiliriz.

Turnikeleri tripod tunike sistemlerinde bel turnikeler şeklinde de anılmaktadır. İç mekanlarda kullanılmak amacı ile bel turnikeler boyalı şekilde dış mekanlarda kullanılmak amacı ile paslanmak çelikten üretilmiştir. Turnike sistemleri, acil mod özelliği ile de deprem, yangın gibi durumlara karşılık otomatik şekilde serbest geçiş moduna kendini alır. turnike sistemlerinin iki yıl boyunca süren bir garanti süreci vardır. Konser alanlarında, stadyumlarda tercih edilen boy turnike sistemler, iç ve dış mekanlar için farklı şekilde üretim gerçekleştirilmektedir. Boy turnikelerinde yüksek kalite belgesine sahip özellikleri de yer alır. Camlı modeli ise günümüzde sıklıkla tercih edilir. Bu turnike sistemlerinde bütün pdks cihazlar aracılığı ile tetik verebilme özelliği de vardır.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!