Yangın Alarm Sistemi

Yangın Alarm Sistemi

Can ve mal kaybına neden olan yangın, akla gelebilecek en büyük bir felakettir. Yayılma hızı düşünüldüğü zaman yangında ilk müdahalenin en yakın zamanda yapılması hayati önem taşır. Yangın alarm sisteminin ana görevi yangının nedeninin kısa sürede tespit edilmesi ile söndürme işleminin yapılabilmesidir. Yangının kaynağının bulunmasında geçen süre, dikkate alınmadan gerçekleşen projeler ya da algılama elemanlarının seçimlerinin doğru olmaması ana işlevin görevini yerine getirmemesine neden olur. Aynı zamanda algılayıcı tipinin doğru ortam koşullarına göre tercih edilmesi yanlış alarmlara neden olacağından, sistemde güvenirlik ortadan kalkmasına neden olur.

En iyi Yangın Alarm Sistemi

Yangın alarm sistemlerinde yer alan kontrol panelleri, korunacak olan binanın büyüklüğüne, uyan elemanın miktarına ve algılama ihtiyacı yardım kontrolleri ve müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Dedektörler ise yangın alarm sistemlerinde önemli bir diğer unsur olarak yer alır. Günlük olaylar ile yangının birbirinden ayrılmasını dedektörler sağlar. Buhar, sigara dumanı ve depolaması yapılan ürünlerden ötürü ortamda yer alan gazların gerçek bir yangın dumanından ayırt edilmesi gerekir. Aynı zamanda yangın alarm sistemlerinde ki dedektörlerin algılama alanları göz önüne alınarak doğru yerleşim yapılması gereklidir. Bu tür teknik detaylara uzman montaj ekibimiz çok dikkat eder. Proje hazırlanırken en önemli noktalara algılayıcılar yerleştirilir. Tüm keşif profesyonel bir şekilde dikkatlice ve hızlıca yapılır.

 

Yangından Korunmak İçin En İyi Çözüm 

 

Yangın alarm sistemleri, yangın öncesinde bizleri haberdar eden bir uyarıcıdır. Kullanılan ürünlerin materyallerin kalitesi ile önceden haberdar olabilirsiniz. Sizler adına güvenlikli ortam oluşturabilmek için yangın ihbar sistemleri kuruyoruz. Kaliteli hizmet ve güvenlikli önlemler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!