Yangın Algılama Sistemleri

Yangın Algılama Sistemleri

Bu sistemlerin temel görevi söndürme işini başlatmaktır. Yangınla aynı anda panonun başında görevde olan personele de haber verir. Görevli personel eğitimliyse kendi başına, ilgili eğitimi yoksa da profesyonel ekipleri yangına müdahale etmesi için çağırır. Bu sayede otomatik yangın algılama sistemleri çalışmaya başlar ve kapalı alandaki canlılar da ihbar sistemi sayesinde çalışan alarmlar ile canını kurtarabilir.

Yangın Alarm sistemleri Hayat kurtarır

Yangından korunmak ve yangını en ufak zararla bertaraf etmek için birçok sektöre özel söndürme ekipmanları olsa da insanlar en doğru yangın algılama sistemleri konusunda tereddüt edebilir. Otomatik olarak devreye giren yangın algılama sistemleri içinde her tür yangına karşı algılama sistemi kurulabilir. Bu kurum kararında maksimum fayda ve koruma sağlayacak algılama sistemini kurmak esastır. Temel mantıkta konvansiyonel ve adresli olarak iki türe özgü yangın algılama sistemi kurulabilir. Bazı detaylara göre farklılık gösteren konvansiyonel sistemler bütüncül yaklaşım içinde küçük bir alanda faaliyet gösterebilir. Alevlenmenin olduğu noktayı bilemese de alevi algılaması ve bildirmesi verimli olur.

Adresli Yangın İhbar Sistemleri

Diğer yangın algılama sistemleri ise adresli ihbar sistemidir. Tek bir bakış içinde hakimiyetin zor olduğu çok geniş alanlarda alevlenmenin başladığı noktayı tespit edebilen adresli algılama sistemi manuel ve otomatik olarak çalışabilir. Yaşam alanlarınızda çıkacak yangınları en az zararla atlatmak için uzun yılların deneyimini barındıran firmamızla iletişime geçerek yaşam alanınıza en uygun olacak yangın algılama sisteminin kurulmasını sağlayabilirsiniz.

 
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!