Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangınların ilk çıkış anı çok önemlidir, yangının çıktığı ilk an ve daha sonrasında yangının büyümesini engelleme amacını yangın söndürme sistemleri taşımaktadır.

Yangın söndürme sistemleri;

 
l Davlumbaz Söndürme Sistemi
 
l  Fm 200 Gazlı Söndürme Sistemleri
 
l Karbondioksitli
 
l Köpük ve Kimyasal içeriklidir.
Yangın söndürme sistemleri amacı doğrultusunda, firmamız tarafından firma ürün portföyüne katılmadan önce test edilip onaylanır. Yani sizlere en kaliteli dayanıklı ve sağlam yangın söndürme sistemleri sunuyoruz. Bu sistemler ivedilikle ilk olarak yangınların önüne geçmeyi hedeflemek için tasarlanmış sitemlerdir. Sonrasında da oluşan yangınların etrafa yayılmasını ve büyümesini engellemek içindir.

Yangın Söndürme Danışmanlık

Yangın söndürme işlemlerinde senaryoların oluşturulması uygun sistemin belirlenip yangına karşı alınan önlemler hususunda müşterilerimize uluslararası standartlarda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Uzman mühendis, tekniker ve teknisyen kadromuz sayesinde yangın söndürme sistemlerini güncel hesap ve dizayn yazılım destekleri ile uluslararası yangın standartlarına uygun projelendirme yapmaktayız. Yangın koruma sistemlerinde montajı gerçekleşen yangın söndürme sistemleri, mühendisler aracılığı ile test prosedürleri uygulanarak fonksiyonel testleri yapılır. Bu sayede çalışır halde kullanıcısına teslim edilir. Özel yangın söndürme ve algılama sistemlerinin malzemelerinin temin edildiği ve uzmanlık gerektiren bu işlemleri anahtar teslim kurumlar ile yapılır. Yapılarda kurulan yangın söndürme sistemleri, uzun dönemler verimli bir şekilde aksama yapmadan çalışması sağlanır ve sağlam bir teknik destek ekibi ile 7-24 teknik hizmet verilir.

Köpüklü Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri içerisinde yer alan köpüklü söndürme, sulu sprink sistemleri ile çalışmaktadır. Kimyasal içeriklerine göre protein bazlı ya da sentetik, alkole dayalı, film oluşturan köpük çeşitleri yer almaktadır. Sprink söndürme yangın söndürme sistemleri içinde yer alarak yangında oluşan ısının etkisi ile birlikte suyu harekete geçirmesi ile çalışmaya başlar. Yangın alanına suyun yağmurlama şeklinde boşaltılması ile sağlanmaktadır. Böylece her alana su serpilerek yangın büyümeden söndürülebilmektedir.

 

 

 
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!