Geçiş Kontrol Sistemleri
Mavi Alarm Slider Arka Plan Resim Mavi

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri belirli alanlara belirlediğimiz kişilerin yada araçların giriş çıkış yapmalarını kontrol altında tutabildiğimiz ve engellemeler yapabildiğini bir sistemdir.

Sistemde personel takibi, yetkili ve yetkisiz kişilerin takibi, işe saatinde veya geç gelme takibi, tanımlanmış plakalı araçların giriş çıkış takibi, tanımlı olmayan araçların girişini önleme, otopark yoğunluk haritası ve ihtiyacımız olan tüm giriş ve çıkışların takip edilip, kontrol altına alındığı elektronik bir sistemdir.

Giriş ve çıkışları proximity kartlar, parmak izi okuma, yüz tanıma ve plaka tanıma yazılımı gibi teknolojileri kullanıp, belirlediğimiz aksiyon planına göre kişi ve araçların yönlendirilmesi sağlanır. Yoğun insan trafiğinin yaşandığı kurum ve kuruluşlarda giren ve çıkan kişilerin kayıtları çok önemli bir güvenlik ihtiyacı olup, güvenlik düzeyinizi arttırmanıza yardımcı olur.

Geçiş kontrol sistemleri olarak kartlı geçiş sistemleri, parmak izi okuma sistemleri, personel devam takip sistemi, turnike sistemleri, bariyer sistemleri ve plaka okuma tanıma sistemi 6 ana hizmeti sizlerin hizmetinize sunmaktayız. Bu hizmetlerin detaylarına aşağıdan ulaşabilirisiniz.

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ HİZMETLERİMİZ

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemi giriş ve çıkış güvenliğinin önem arz ettiği bina, iş yeri ve merkezleri, alışveriş merkezleri ve buna benzer yerlerde giriş ve çıkışların kontrol altında tutulmasını sağlayan sistemlerdir. Üniversiteler, Fabrikalar, Hastaneler, Oteller, Organize edilmiş yüksek katılımlı toplantılar ve yoğun insan trafiği olan kurumlarda kartlı geçiş kontrol sistemleri ile tüm insan akışının kontrolünü yapabilir, kişilerin yetkili olduğu alanların dışındaki girişleri engelleyebilirsiniz.

Kartlı geçiş sistemlerinde sizlere,

 1. Panel Bağımsız Kartlı Geçiş Sistemi,
 2. İp Tabanlı Kartlı Geçiş Sistemi hizmetlerini sunmaktayız.

PARMAK İZİ OKUMA SİSTEMLERİ

Parmak İzi Okuma Sistemleri

Parmak izi okuma sistemi, parmak izine dayalı şifreleme mantığıyla parmak izi okuyucu, kişilerin benzersiz olan parmak izleri ile pdks (personel devam kontrol sistemleri), geçiş kontrol sistemleri vb. geçiş kontrolü sağlayan bir sistemdir. Parmak izi sistemi hızlı bir şekilde gelişerek kartlı geçiş sistemlerinden daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Kişilere özgü oluşu, hızlı cevap ve yanıt süresi, kapasite sınırı olmaması ve sarf maliyetini ortadan kaldırması vb. avantajları sağlayan bir sistemdir.

Parmak izi okuma sisteminin kartlı geçiş sisteminden en büyük avantajı personellerin birbirleri yerine kartlarını okutmalarını ve kartım evde kaldı, kartım kayboldu veya kartım çalışmıyor gibi sıkıntıları önlemesidir.

PDKS SİSTEMİ

Personel Devam Kontrol Sistemleri

Personel Devam Takip Sistemi, çalışanlarınızın mesai ye geliş saatlerini, mesaiden çıkış saatlerini ve ne kadar mesaide kalmış gibi aksiyonları kayıt altında tutarak gerekli güvenliği almanızı sağlayan sistemdir. Sistemde kullanılan ürünler proximity kart ve kart okuyucu veya biyometrik parmak izi okuyucu cihazlarından okuma yapılan zamanları kaydederek bu verilerin detaylarını öğrenebilir ve kayıt altına alabilirsiniz.

PDKS sistemleri kullanılarak personellerin işe giriş ve çıkış saatlerinin kayıt altına alınması ve bu verilerin pkds sistemi yazılıma aktarılması sağlayan 2 çeşit pkds sistemini hizmetinize sunmaktayız.

 1. Kartlı Geçiş PDKS Sistemi
 2. Parmak İzi Okuma PDKS Sistemi

TURNİKE SİSTEMLERİ

Turnike Sistemleri

Turnike sistemleri, personellerin veya kişilerin plazalara, iş merkezlerine, fabrikalara vb. yaya giriş ve çıkışının yoğun olduğu yerlerde kontrolü, güvenliğini sağlamak ve trafiğini yönetmek için kullanılan sistemdir. Giriş ve çıkış yapan personel veya kişilerin kayıtlarının tutulması ve yetkisiz kişilerin istenen bölgelere girebilmesini önlemek gibi birçok kullanım tercihi vardır.

Turnike sistemleri çeşitlerine göre sizlere 4 çeşit hizmet sunmaktayız.

 1. Tripod Turnike Sistemleri
 2. Hızlı Geçiş Turnike Sistemleri
 3. Boy Turnike Sistemleri
 4. Vip Turnike Sistemleri

BARİYER SİSTEMLERİ

Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemleri araç yoğunlunun ve trafik akışının kontrollü olarak sağlamak, otoparklara, fabrikalara, iş yerlerine, garajlara giriş ve çıkışları vb. yerleri kontrol altına almak için kullanılan çözümlerden birisidir ve en çok tercih edilen güvenlik sistemidir. Kollu ve Mantar bariyer sistemleri istenmeyen, kontrolsüz girişleri engellemek veya giriş ve çıkışların kontrolünü sağlamak için en hızlı ve etkili çözümdür.

Bariyer sistemleri alanında 2 çeşit hizmeti sizlere sunmaktayız.

 1. Kollu Bariyer Sistemleri
 2. Mantar Bariyer Sistemleri

PLAKA OKUMA SİSTEMİ

Plaka Okuma ve Tanıma Sistemleri

Plaka tanıma ve okuma sistemi, araçların (otomobil, otobüs, kamyon vb.) plakalarına bakarak analiz eden bir okuma sistemidir. Plakaları tanımak için sisteme bağlı kameradan gelen görüntüleri derleyerek plakaları okur ve görüntü tanıma teknolojisini kullanır. Plaka tanıma teknolojisi giriş ve çıkış kontrol vb. gibi bir çok güvenlik ve trafik uygulamasında kullanılır. Plaka sistemleri, sistemde bulunan güvenlik kamerasından alınan görüntülerin yazılımsal olarak harf ve sayı karakterine dönüştürmesi ile başlar.

Plaka tanıma ve okuma sistemleri kullanım alanlarına göre sizlere 2 çeşit hizmet sunmaktayız.

 1. Otopark Plaka Tanıma Sistemi
 2. Site İçi Plaka Tanıma Sistemi