Adresli Yangın Alarmı Sistemi

Adresli Yangın Alarmı Sistemi

Analog Adresli Yangın Alarm Sistemleri

Mekanlara yönelik riskler içerisinde hırsızlık veya daha farklı suç vakaları olsa da, daha farklı riskler de mevcuttur. Bu risklerin başında, yangın gelmektedir. Kurum veya kuruluşların yangından kaynaklanacak bir afetten doğacak zararları iyi hesap ederek, olası yangınları zamanında haber edecek sistemlere olan ihtiyacı anlamları gerekmektedir.

Analog adresli yangın alarm sistemleri konvansiyonel yangın sistemlerene göre daha maliyetlidir. Adresleme tabiri her dedektör bir bölge anlamına gelir ve hangi dedektörden alarm durumu geldiğini noktasal olarak izleyebilirsiniz. Sistem olarak bir kablo üzerinden 128 adete kadar dedektör bağlanabilir olması tek kablo ile 128 adetli sistemin tamamını bitirebilmek için tasarlanmış bir teknolojidir. Sistemde dedektör, siren veya kırbas butonu dahil hepsi aynı kablo üzerinden adreslenip sisteme dahil edilebilir. Orta ve büyük işletmelerde kullanılması önerilen bu sistemlerde alarm durumlarında senaryo uygulamayı yapılabilir. Bilgisayar ortamında sistem yazılımında alarm durumunda açık bırakılacak kapılar, sesli haber verecek sirenler, söndürme sisteminin hangi alan için devreye alınacağı veya alarm kaçış senaryoları gibi bir çok senaryo ile olası felaketlerden korunmanızı sağlayabilir.

Yangın alarm sistemleri, kuruluşların olası en ufak yangını erkenden tespit ve müdahale kabiliyetini arttırmaktadır. Kurumuzda meydana gelebilecek büyük yangınların ortaya çıkaracağı maddi ve manevi kayıplar telafisi mümkün olmayan zararların uzun süre etkisini sürdürmesine neden olabilir. Böyle bir vakanın psikolojik ve sosyolojik eziyetine muhatap olmamak adına gelişmiş yangın alarmı sistemleri kullanmalıdır.

Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!