Alarm Gözlem Merkezi Hizmeti

Alarm Gözlem Merkezi Hizmeti

Alarm Gözlem Merkezleri sabit veya mobil hattınızı kullanarak alarm durumlarını olayın gerçekleştiği an izleme merkezine iletir. İzleme merkezleri olay durumuna göre ilgili kolluk kuvvetlerini harekete geçirir.
Alarm durumları haricinde alarm sistemi üzerinde oluşan arızaların ve giderilmiş arızaların sinyallerine kadar tüm operasyonun sinyallerini alıp, hafızasında saklar.
Elektrik kesintisinden zayıflamış aküye kadar tüm bilgiler alarm panelinden merkeze iletilir ve alarm merkezi olay durumuna göre yetkili kişiye veya yetkili şirkete bildirimlerde bulunur.
Sisteminizin eksiksiz ve sorunsuz çalışmasını gözlemleyebilmek için alarm gözlem merkezi aboneliği yapabilir, aboneliğiniz sürece geçmiş olayları ve alarm durumlarını gözlemleyebilirsiniz.
Hırsızlık anında polisi, yangın ve gaz kaçağı gibi durumlarda itfaiyeyi ve acil sağlık durumlarında hizmet aldığınız sağlık kuruluşlarına bildirimler yapılabilen bu hizmet sağlayıcılarının tam yetkili olduğunu belirtmek gerekir. Evinizin de gerçekleşen bir hırsızlık durumunu sizin polise bildirmeniz ile Alarm Gözlem Merkezi personelinin bildirmesi arasında aciliyet ve olay yerine gelmelerinde zaman farkı vardır.
Alarm Gözlem merkezi personeli olay durumunu ilk önce size bildirip, sizin onayınıza müteakip aksiyon alır fakat bazı alarm durumları vardır ki örneğin panik alarmı gibi durumlarda onay almadan direk polis yönlendirilir.

Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!