Araç Takip Sistemleri

Araç Takip Sistemleri

Sistem GPS uydularından konum bilgilerinizi alıp, izleme merkezi sunucularına yollar. İzleme merkezi bu koordinatları izleme bilgisayarlarında anlamlı hale getirdikten sonra anlık olarak araç bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yazılım içeriğinde anlık alarm durumları alabilirsiniz ve kısıtlamalar ile ilgili bir senaryo üretebilirsiniz. Raporlamalardan geçmişe dönük araç yer bilgileri ile nerede ne kadar zaman geçirmiş veya belirlediğiniz güzergah dışındaki yer bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel aracınız veya şirketinize ait araçların harita üzerinden takibi için pratik ve güvenilir çözümler sunan araç takip sistemleri, Mavi Alarm güvencesiyle ve ekonomik fiyat avantajıyla bireysel ve ticari ihtiyaçlarda en akılcı çözüm oluyor. Uydu üzerinden GPS teknolojisiyle konum bilgilerinin alınması ve izlenme merkezindeki sunuculara yönlendirilmesini sağlayan bu takip sistemleriyle tek veya birden fazla aracın konumunu anlık ve kesin konum bilgisiyle takip edebilirsiniz. Şirket araçlarınızın yolculuk boyunca hangi destinasyonlara uğradığı, sevkiyat esnasında hangi güzergâhı takip ettiğini geriye dönük olarak inceleme ve raporlama yapma imkânı sunan bu sistemler son derece uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.

Anlık takip konusunda pratik bir şekilde bilgi edinme ve araç takibini eşzamanlı yapması sağlayan bu akıllı sistemlerle şirketinizin araçlarının yönetimi zahmetli ve uzun süren bir iş olmaktan çıkar. Araçların eşzamanlı olarak konumunun takip edilmesini ve bu sayede şirket araçlarının konumuna dair kesin bilgi edinilmesini sağlayan araç takip sistemleri GPS teknolojisi sayesinde konum konusunda güvenilir bilgiye bir tıkla ulaşma imkânı sunar. İstediğiniz araç veya araçların anlık olarak hareketlerini eşzamanlı şekilde takip etmenizi sağlayan bu araç takip sistemleri aynı zamanda geçmişe dönük verilere erişimle, analiz ve raporlama yapma konusunda da avantaj sunar.

Kişisel aracınız veya şirket araçlarınızın geçmiş tarihlerdeki yer bilgilerinin kullanılmasıyla yolculuk boyunca şartların ve kullanım verilerinin kaydedilmesi, planlama ve raporlama yapılması açısından fayda sağlar. İstenen güzergâh dışına çıkan araçlar olması ve bunun gözden kaçması durumunda bu geçmişe dönük incelemelerle durumdan haberdar olunabilir, bu doğrultuda bir sonraki yolculukta aynı problemlerin sağlanmaması için gereken önlemler geç kalmadan alınabilir. Ayrıca şirket araçlarının güzergâh dışına çıkması durumunda anlık takiple bundan eşzamanlı şekilde haberdar olunabilmesi, bir telefonla araç sürücüsünün ikaz edilmesi ve yeniden yönlendirilmesi gibi büyük kolaylıklar da sunmaktadır.

Araç takip sistemleri; araçların yolculuğa ne zaman başladığını, hangi zaman aralığında nerede olduğunu ve hedeflenen destinasyona ne kadar sürede vardığı gibi bilgilerin tamamına erişim imkânı sunar. İşletmenin sahip olduğu araçlardan en efektif şekilde yararlanmasını, teslimatlarını asgari sürede ve daha önemlisi minimum maliyetle yapmasını sağlaması açısından önem arz eden tüm yolculuk verilerine erişim imkânı sunan bu sistemlerle belirlenen güzergâh dışındaki yer bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!