Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri

Bariyer Sistemi Nedir?

 Bariyer sistemi çeşitli alanlarda personel veya araç giriş çıkışlarını kontrol etmek adına kullanılmaktadır. Araç parkını engellemek ve bina girişlerinde kontrolü sağlamak amacıyla da kullanılabilir. Bariyer sistemleri günlük yaşantıda en çok otopark girişlerinde kullanılmaktadır. Otopark girişlerinde ise otomatik kollu bariyer sistemleri kullanılmaktadır.

 

 Bariyer Çeşitleri

 Otomatik Kollu Bariyer

 Otomatik kollu bariyer gibi güvenlik sistemleri elektrik motorlu bir kol sistemi barındırmaktadır. Elektrik motorlu kol, bağlı olduğu yazılımın içinde bulunan mikrop çipe gönderilen komutlar vasıtasıyla çalışmaktadır. Gelişmiş kontrol elektroniği sayesinde birçok komutla çalışabilmektedir. Buton kontrolü, uzaktan kumanda, kart okuyucu elektronikleri(KGS, Mifare, OGS, Manyetik, Proximity) ve Access geçiş kontrol sistemi yardımıyla her türlü kontrol sağlanabilmektedir. Emniyet fotoseli ve manyetik loop dedektörü bağlantısı mümkündür. Bariyerin otomatik kapanma sistemiyle beraber araç geçtikten sonra zaman ayarlı olarak kapanabilmektedir. Elektrik kesintisi gibi bir durum söz konusu olur ise manuel kullanım seçeniğiyle bariyer, mekanik olarak da kullanılabilir.

 

 Road Blocker

 Road Blocker genellik üst düzey güvenlik sistemine ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır. Bu alanlara örnek vermek gerekirse; resmi kuruluşlar, iş merkezleri, diplomatik binalar ve AVM'ler olabilir. Bu tip yerlerde üstün güvenlik geçişini ve kontrolünü sağlamak amacıyla özel bir biçimde tasarlanmıştır. Sistem yalnızca araç çarpmalarına dayanıklı olacak şekilde değil, aynı zamanda sistemle ilgili tüm aksamalara ve saldırılara karşı güçlendirilmiştir. Bu güvenlik sisteminin hidrolik çalışma sistemi sayesinde en yoğun yerlerde dahi kesintisiz bir biçimde çalışabilmektedir.

 

 Mantar Bariyer

 Road Blocker gibi mantar bariyerde yoğun güvenlik gerektiren yerlerde kullanılmaktadır. AVM'lerde, yayalaştırılmış caddelerde, bina giriş çıkışlarında, tesis girişlerinde yoğun olarak bu sistem kullanılmaktadır. Mantar bariyerler kendi içerisinde pnömatik ve hidrolik bariyer olmak üzere ikiye ayrılır. Bu bariyer sistemi, kartlı geçiş, uzaktan kumanda, plaka okuma, buton vb. geçiş sistemiyle çalışabilecek bir biçimde geliştirilmiştir. Mantar bariyer sistemlerinin çapı veya büyüklüğü isteğe bağlı bir biçimde belirlenmektedir. Standart mantar bariyerler mevcuttur ancak isteğe bağlı olarak çap ve büyüklük müşteri tarafından özel olarak belirlenebilir.

 

 Zincir Bariyer ve Kapan Bariyer Sistemi

 Mantar bariyer sistemi ve otomatik bariyer sistemi gibi çok da popüler olmasa da kapan bariyer ve zincir bariyer sistemi de diğer bariyer çeşitleri arasındadır. Bu tip bariyerler genelde manuel olarak çalışmaktadır. Diğer bariyer sistemleri gibi bu bariyerlerde motorla çalışmaktadır ve araç giriş çıkışlarını kontrol etmek amacıyla kullanılmaktadır. Zincir bariyer ve kapan bariyerin tercih edilmemesinin belki de en büyük sebebi manuel olarak çalışmasından kaynaklanır. Günümüzde herşey otomatiğe dönerken manuel bir ürün çok da tercih edilmiyor.

 Otomatik bariyer sistemleri, site girişleri, AVM'ler, otoyol ve otopark ödeme noktaları, iş merkezleri, sanayi ve fabrika tesisleri, havaalanları yani kısaca nerede kullanılırsa kullanılsın şüphesiz en gerekli güvenlik sistemlerinden bir tanesidir. Bariyerler hemen hemen her sistemle otomatik olarak entegre edilebilmekte ve bu da bir takım kolaylıklar sunmaktadır. Güvenlik açıklarının en az indirgenebilmesi adına bariyer sistemleri en gerekli güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir.

Sizde mekanınız ya da bir projeniz için en uygun bariyer sistemini arıyorsanız, sizin için en profesyonel olarak tasarlamakta ve uygulamaktayız. Alarm sistemi her yerden alınabilir fakat Mavi güvenlik sistemleri olarak mekanınıza en uygun ve en ekonomik alarm seçimi ile beraber uzman çözümler üretmekteyiz.

 Güvenlik sektöründe deneyim ve tecrübelerimize dayanarak Mavi güvenlik firması olarak sizlere en iyi çözümleri sunmaktayız. Güvenlik risklerinin farklı bir hal almasına karşı paralel bir şekilde gelişim gösteren yeni güvenlik teknolojileri, müşterilerin her riski için tedbir almasını sağlar. Bu kapsamda sizlere kablolu ve kablosuz entegre güvenlik sistemleri çözümleri de sunmaktayız.

En iyi ve en kaliteli bariyer sistemleri için Mavi Güvenlik hizmetlerini tercih edebilir ve çözüm noktası için bizimle irtibat numaraları ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş!