IP İnterkom Sistemleri

IP İnterkom Sistemleri

Görüntülü diafon sistemleri analog yapısı ve kısıtlı özelliklere sahip olmasından dolayı yerini  daha teknolojik ve daha fonksiyonlu IP interkom sistemine bırakmıştır. IP İnterkom Sistemi sayesinde kapı ile görüşme, güvenlik ile görüşme, daireler arası görüşme, gelen misafirleri mobil uygulama üzerinden de görebilme ve ev içi cihazı bir alarm sistemi gibi kullanabilme özellikleri sistemi çok daha cazip kılan başlıca özelliklerindendir.

Siteniz için tercih ettiğinizde site geneli ile görüşebilir, mesaj atabilir ve  site çevresinde ki güvenlik kamera görüntülerini kontrol edebilirsiniz. Çocuk parkında bulunan kamerayı açıp, çocuğunuzu kontrol edebilirsiniz ve sistem IP tabanlı olduğundan yüksek çözünürlükte görüntüler ile çocuğunuzu hızlıca tanımanıza fayda sağlayacaktır. 7″ büyüklüğünde bir monitor ile standart bir kamera dan alınan yayında parkta oynayan çocuklar gözükür ve hangisinin sizin olduğunu anlamanız zaman alabilir fakat IP interkom sistemi ile yüksek çözünürlük de bu arayış çok daha kısa sürecektir.

Evinizde bir alarm sistemi gibi çalışabilmesi için kontak çıkışları bulunur ve alarm durumlarını mobil telefonunuz üzerinden anlık takip edebilirsiniz. Kapınıza gelen misafiriniz ile siz evde olmadığınızda mobil telefonunuza gelen uyarı ile canlı görüşme sağlarsınız ve dilerseniz misafirinize kapıyı telefon üzerinden açabilirsiniz.

Daire içi monitore bağlayacağınız duman dedektörü ile yangından doğacak felaketlerin önüne geçersiniz ve aynı zamanda hareket sensörü bağlantısı ile hırsızlara karşı tedbir alabilirsiniz. Tüm bu işlemler için yapmanız gereken duman dedektörü ve hareket dedektörü satın almak olacaktır geri kalan herşey interkom cihazının üzerinde hazır geliyor üstelik tüm mobil uygulamalar ve bildirimler ücretsiz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!