Mobil Kamera Sistemleri

Mobil Kamera Sistemleri

Mobil Kamera Sistemleri

 Mobil Kamera Sistemleri, internet erişimi bulunan herhangi bir bilgisayar ya da cep telefonu üzerinden kullanımı oldukça kolay bir arayüz ile araçlarınızın iç ve dışını her gün, her saat izleyemeye yarayan, geçmişteki kayıtlara ulaşmaya ve yedeklemeye yarayan bir güvenlik kamerası türüdür.

 Her geçen gün değişmekte olan teknoloji ile beraber, güvenlik kamerası sistemleri de git gide ilerleme göstermektedir. Kameraları iş yeri ya da büyük firmalarin gözetim, güvenlik personelleri kontrol etmeye nedeniyle kullanabilir veya bireysel güvenlik durumuna göre değerlendirebilirsiniz. Güvenlik ve gözetimi oldukça üst seviyede sağlaa için IP türündeki kameraları tercih etmeniz daha iyi bir seçim olacaktır. Analog kameralar yerine geçebilen IP kameralar, gelşmiş bir teknoloji üretimi olarak karşınıza çıkar. Birçok açıyla IP kameralar mantıklı bir seçim olacaktır.

 IP kameralaraların Analog kameralara göre avantajlarını sayacak olursak;

l Kullanım Kolaylığı

l Erişim kolaylığı

l Kaliteli olması

l Sistem gereksinimlerini karşılaması

l Kurulumu kolay olması

l Kablolama gerektirmemesi

l Yakınlaştırma özelliğinin bulunması

l Fiyatlarının uygun olması

 

 Analog ve Ip kameralar arasındaki en büyük farklardan biri de görüntü işleme biçimleridir. IP kameralarda görüntü sayısal bir veriye çevrilerek kolay ve çeşitli metotlarda erişim sağlanır. Analog kameralarda ise bu durum DVR olarak adlandırılan bir kayıt cihazına iletilebilir. IP kameralar farklı cihazlar üzerinden erişim sağlamaya imkan tanır, programlanması kolay bir kullanım sağlar, yüksek görüntü kalitesi verir ve çalışma esnasında bilgisayara ihtiyaç duymaz. Analog kameralarda kablolama, kurulum, sistem gereksinimi, ve maliyet bakımından biraz avantajlı olmaması haricinde, IP kameranın gerçekleştirebildiği işlevleri gerçekleştirememektedir.

 

 Mobil Kamera Çalışma Sistemi

 IP kameralardaki çalışma sistemi, sizin herhangi bir müdahalede bulunmanıza gerek kalmayan, oldukça basit bir süreci takip etmektedr. Lens ve sensörler yardımıyla oluşan görüntüleri elektrik sinyallerine dönüşümü ile içerisinde yer alan işlemciye aktarır. IP kameradaki bu şlemcilerde analog olan sinyal, dijital sinayel çevrilir. Dijital sinyal ise kayıt altına alınabilir ve bunun haricinde bağlı olduğu network, smtp, client, web server ve ftp serverler üzerinden yayınlanma imkanı bulunur.

 IP kamera her bakımdan network ortamına uyum sağlamaktadır. Herhangi bir donanım ihtiyacı olmaması ile beraber, elde edilen görüntülerde belirlenmiş olan noktaya dijital bir şekilde iletim yapılır. Bu iletimin gerçekleşmesi için mevcut olan IP kamerada herhangi bi yerel ağa bağlanmak yeterli olacaktır. IP kameralar, IP protokol tabanları ile çalışır ve bağlı olduğu mekanın görüntüsü hemen mevcut olan yerel ağ ile sizlere aktarılır. IP kameralar, mini kompakt bir yapıda olmasından ötürü yerel network ağı ve mevcut bilgisayar üzerinden herhangi bir başka ekipman ihtiyacı doğurmaz. Canlı bir şekilde görüntü erişimi yaşanırken, sesleri de net bir şekilde duyabilirsiniz.

 Araç içlerine de bazı noktalara entegre olan kameralar ile dilediğiniz açı üzerinden görüntü alma imkanına sahip mobil kamera sistemleri, dilerseniz kendi araçlarınız üzerinde, dilerseniz de şirketinizin filosu olsun, istediğiniz takdirde aracın hangi konumda olduğunu ve araç içinden görüntü alma imkanı tanıyarak yolculuk esnasında takip etme olanağı verir. Bu sayede araç sürücüsünden ve yol durumundan emin bir şekilde, yaşanacak herhangi bir olumsuzluk durumundan haber alarak, suçlunun kim olduğunu bile belirkeyebilir ve dilediğiniz aracın içinden istediğiniz zaman net bir görüntü alabilirsiniz.

 Sizde mekanınız ya da bir projeniz için en uygun kameri sistemini arıyorsanız, sizin için en profesyonel olarak tasarlamakta ve uygulamaktayız. Kamera her yerden alınabilir fakat Mavi alarm güvenlik sistemleri olarak mekanınıza en uygun ve en ekonomik kamera seçimi ile beraber uzman çözümler üretmekteyiz.

 Güvenlik sektöründe deneyim ve tecrübelerimize dayanarak Mavi Alarm firması olarak sizlere en iyi çözümleri sunmaktayız. Güvenlik risklerinin farklı bir hal almasına karşı paralel bir şekilde gelişim gösteren yeni güvenlik teknolojileri, müşterilerin her riski için tedbir almasını sağlar. Bu kapsamda sizlere kablolu ve kablosuz entegre güvenlik sistemleri çözümleri de sunmaktayız.

Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!