Turnike Sistemleri

Mavi Alarm Slider Arka Plan Resim Mavi

TURNİKE SİSTEMLERİ

Turnike Sistemleri

Turnike sistemleri, personellerin veya kişilerin plazalara, iş merkezlerine, fabrikalara vb. yaya giriş ve çıkışının yoğun olduğu yerlerde kontrolü, güvenliğini sağlamak ve trafiğini yönetmek için kullanılan sistemdir. Giriş ve çıkış yapan personel veya kişilerin kayıtlarının tutulması ve yetkisiz kişilerin istenen bölgelere girebilmesini önlemek gibi birçok kullanım tercihi vardır.

Turnikeler konumlandırıldıkları yer itibarı ile insanların giriş-çıkış yaptığı alanlarda kontrolü ve güvenli sağlar. Ticari iş merkezi alanları, deniz otobüsü girişleri, konser alanları, kalabalık girişlerde geçiş güvenliği  sağlamak amacı ile üretilmiş olup, erişim kontrol sistemleri ile entegre edilebilir. Turnike sistemi, erişim kontrol sistemine entegresi halinde bağlı olan kart okuyucu veya biometrik parmak izi okuyucu veya benzeri optik okuyucular ile ilişkilendirilebilir. Sistem olarak içerisinde bulunan manyetik kilidi kaldıracak bir tetiğe ihtiyaç duyar ve dilerseniz manuel olarak sadece bir buton ile çalıştırabilirsiniz.

TURNİKE SİSTEMİ ÇEŞİTLERİ

Turnike sistemleri, istenilen güvenlik önlemine göre farklı çeşitleri vardır. Farklı çeşitlerde ki turnikeler ile firmalara giriş ve çıkış saatleri, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, vb. gibi bir çok yer kontrol altına alınabilir.
Turnike sistemleri çeşitleri; Tripod Turnikeleri, Hızlı Geçiş Turnikeleri, Boy Turnikeleri ve Vip Turnikeler olarak 4 ana çeşide ayırabiliriz.

TRİPOD TURNİKE SİSTEMLERİ

 • TRİPOD TURNİKELER

  Tripod Turnike Sistemleri
 • TRİPOD TURNİKELER

  Tripod Turnike Sistemleri
 • TRİPOD TURNİKELER

  Tripod Turnike Sistemleri

Turnike sistemlerinde en çok tercih edilen turnike modelleridir. Bu turnikeler 3 kollu turnikeler veya bel turnikeler olarakta adlandırılır. Turnike üzerine kart okuyucu ve parmak izi okuyucu sistemleri entegre edilerek giriş ve çıkışların kontrollü olarak yapılmasını sağlar. Kaçak geçiş bu gibi durumlar için turnike kolu altına ve üstüne optik sensörler yerleştirilerek izinsiz girişlerde turnikenin alarm vermesi sağlanabilir.

Tripod turnikeler genellikle iş merkezi, okullar, üniversiteler, fabrikalar, yemekhaneler vb. gibi yerlerde kullanılır. Bu tarz yerlerde turnike erişim kontrol sistemine (parmak izi okuma, kartlı geçiş vb.) bağlanılarak, giriş ve çıkışlar kayıt altına alınır ve gerekli güvenlik önlemi alınmış olur. Bu sayede de yetkisiz kişilerin giriş ve çıkışı da engellenmiş olur.

HIZLI GEÇİŞ TURNİKE SİSTEMLERİ

 • HIZLI GEÇİŞ TURNİKELER

  Hızlı Geçiş Turnike Sistemleri
 • HIZLI GEÇİŞ TURNİKELER

  Hızlı Geçiş Turnike Sistemleri
 • HIZLI GEÇİŞ TURNİKELER

  Hızlı Geçiş Turnike Sistemleri

Yoğun geçişlerin olduğu mekanlarda kullanılan turnike sistemidir. Optik turnikeler olarak da adlandırılmaktadır. Hızlı geçiş turnikeleri holdingler, bankalar vb. yerlerin ziyaretçi veya yetkili geçişini hızlı geçiş imkanı ile kontrol altına almaktadır.

Hızlı geçiş turnike sistemleri, turnikelere giren ve çıkan kişilerin hareketlerini sensörler ile algılar. Bu sayede sistemin kontrol ünitesi, turnikeden geçiş yapanların bulunduğu konuma göre hareketlerini algılayarak kişilerin geçişinden sonra kapaklarını tekrar  kapatmaktadır.

Ayrıca hızlı geçiş turnike sistemleri, erişim kontrol sistemleri (parmak izi okuma sistemleri, kartlı geçiş sistemleri vb.) ile entegreli çalışmaktadır.

BOY TURNİKE SİSTEMLERİ

 • BOY TURNİKELER

  Boy Turnike Sistemleri
 • BOY TURNİKELER

  Boy Turnike Sistemleri
 • BOY TURNİKELER

  Boy Turnike Sistemleri

Boy turnikeler, yüksek güvenliğin ön planda olduğu stadyumlar, büyük eğlence merkezleri, cezaevleri ve büyük iş merkezleri gibi yoğun insan trafiğinin geçişlerinin kontrol altına almak için kullanılan turnike sistemidir. Kafes turnike olarak da bilinen bu sistem, kişilerin turnike altından veya üstünden geçemeyeceği şekilde tasarlanmıştır.

3 kollu veya 4 kollu olarak üretilen boy turnikeler, zorlayarak güvenliği geçmeye çalışanlar için oldukça dayanıklı ve neredeyse insanın mukavemet gösterip açamayacağı şekilde üretilmektedir.

Boy turnike sistemleri, mekanik yapıları sayesinde erişim kontrol sistemleri ile birlikte kullanılarak kartlı geçiş veya parmak izli geçiş sistemi ile giriş ve çıkış işleminde çalışabilmektedir.

VİP TURNİKE SİSTEMLERİ

 • VİP TURNİKELER

  VİP Turnike Sistemleri
 • VİP TURNİKELER

  VİP Turnike Sistemleri
 • VİP TURNİKELER

  VİP Turnike Sistemleri

Vip turnike sistemleri, özel geçiş veya engelli geçiş için kullanılan turnike sistemidir. Bu turnikeler tek kolludur ve kolay geçişe imkanı vardır. Tek ya da çift yönlü geçişe uygundur. Turnikeler ayarlanabilir kapanma süresine sahiptir. Sessizdir ve kolay kullanılabilen bir yapıdadır.

Vip turnike sistemleri, diğer turnike sistemleri ile kulanımı bizim tarafımızdan şarttır. Çünkü engelli kişilerin diğer turnike sistemlerini kullanması çok zordur ve vip turnike sayesinde engelli kişilerin kolayca giriş ve çıkışını yapabilirsiniz. Vip turnikeler, ileri veya geri hareket esnasında kişi eğer turnike içinde yer alırsa turnike sensörler sayesinde otomatik olarak bunu algılayarak kapanma esnasında kişiye zarar vermemek için çalışmasını otomatik olarak durdurur.

Bu turnike sistemi diğer turnike sistemlerinde olduğu gibi kartlı geçiş ve parmak izi okumalı geçiş sistemi ile de entegreli şekilde çalışabilmektedir.